Ga naar de inhoud

Defensie Platform

Nieuws, opinie en achtergronden over de krijgsmacht

Menu
  • Home
  • Nieuws
  • Opinie
  • Brieven aan minister
  • Over
Menu

Verstekelingen aan boord Karel Doorman

Geplaatst op 20 januari 2015

Hr. Ms. Karel Doorman (midden) - foto: defensie.nl
Hr. Ms. Karel Doorman (midden) – foto: defensie.nl

De standaardprocedures voor de bewaking van Marineschepen worden nader bekeken. Dat meldt het ministerie van Defensie, nadat op het Joint Logistic Support Ship Karel Doorman drie verstekelingen werden aangetroffen. De mannen zijn in de haven van Dakar in Senegal aan boord geklommen.

In Dakar werd het schip beveiligd door lokale bewakers. Marinepersoneel bewaakte de toegang tot het schip. Dat is de standaardprocedure. Nu wordt bekeken of die aanscherping behoeven.
Tijdens inspecties op het schip werden de verstekelingen aangetroffen. Ze hadden zich onder meer verstopt in een reddingsboot. Als de Karel Doorman in Den helder aankomt, worden de verstekelingen overgedragen aan de Marechaussee.

Geef een reactie Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Tags

arbeidsvoorwaarden begroting beleid bezuinigingen brief aan minister budget cao coalition for defense defensie defensiebegroting defensiepersoneel Eduard van Brakel europa f16 featured geld geopolitiek Hennis interview investeringen Korps Mariniers krijgsmacht landmacht leiderschap luchtmacht marine mariniers materieel militair militairen minister missie navo NAVO-norm nieuws opinie personeel personeelsbeleid politiek Rusland Tweede Kamerverkiezingen 2021 veiligheid verkiezingen veteranen visie
©J Defensie Platform | Ontwerp: Krant WordPress thema