Ga naar de inhoud

Defensie Platform

Nieuws, opinie en achtergronden over de krijgsmacht

Menu
  • Home
  • Nieuws
  • Opinie
  • Brieven aan minister
  • Over
Menu

1,75 miljard extra voor Defensie

Geplaatst op 1 april 2015

Defensie krijgt er 1,75 miljard euro bij. Dat maakt minister Hennis later vandaag bekend. Het geld wordt onder meer besteed aan de oprichting van een tankbataljon, aantrekken van technisch personeel en het upgraden van de onderzeeboten.

Na jarenlange bezuinigingen is de Krijgsmacht in deplorabele staat. De regering heeft besloten om meer geld voor Defensie uit te trekken om zo langzaamaan weer te bouwen naar de 2-procents NAVO-norm.
dienstplichtNaast het extra geld komt er ook een onderzoek naar het mogelijk herinvoeren van de dienstplicht. De militaire dienstplicht zou dan gecombineerd kunnen worden met sociale dienstplicht en gaat gelden voor zowel mannen als vrouwen van 18 jaar of ouder.
 
Dit bericht was helaas een 1 april grap. Hoofdredacteur Eduard van Brakel schreef er een nieuw artikel over: Excuses minister, het was een grap.
 

10 gedachten over “1,75 miljard extra voor Defensie”

  1. Bernard Oude Nijhuis schreef:
    1 april 2015 om 09:53

    We zijn alle tanks net kwijt, – hun schaduw is nog te zien op het beton – en nu moet er weer een tankbataljon komen. Een prima zaak voor de tankers, maar het geeft geen vertrouwen in politici: “Jantje huilt, Jantje lacht!”.
    Als dit ook de werkwijze is bij alle andere beslissingen die ze in de toekomst nog moeten nemen, dan staat ons nog het een en ander te wachten. En dan denk ik niet alleen aan Defensie. Hoezo, “vertrouwen in de politiek” ?

    Beantwoorden
  2. Raymond schreef:
    1 april 2015 om 10:36

    Dit moet wel een 1 april grap zijn.

    Beantwoorden
    1. Redactie schreef:
      1 april 2015 om 11:00

      We zullen de dag van vandaag inderdaad moeten afwachten tot er meer duidelijkheid komt.

      Beantwoorden
  3. Joost schreef:
    1 april 2015 om 11:12

    goede 1 april grap… al zou ik maar al te graag willen dat waar zou zijn… 🙂

    Beantwoorden
    1. Redactie schreef:
      1 april 2015 om 11:14

      🙂

      Beantwoorden
  4. Ivo schreef:
    1 april 2015 om 11:25

    1 april, of…?

    Beantwoorden
    1. Redactie schreef:
      1 april 2015 om 11:30

      Jij mag nooit meer raden 😉

      Beantwoorden
  5. tyrone schreef:
    1 april 2015 om 12:23

    Hopelijk geen grap.

    Beantwoorden
  6. GJM Houterman schreef:
    1 april 2015 om 15:49

    Het is 1 april … Nice joke.

    Beantwoorden
    1. Redactie schreef:
      1 april 2015 om 15:50

      🙂

      Beantwoorden

Geef een reactie Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Tags

arbeidsvoorwaarden begroting beleid bezuinigingen brief aan minister budget cao coalition for defense defensie defensiebegroting defensiepersoneel Eduard van Brakel europa f16 featured geld geopolitiek Hennis interview investeringen Korps Mariniers krijgsmacht landmacht leiderschap luchtmacht marine mariniers materieel militair militairen minister missie navo NAVO-norm nieuws opinie personeel personeelsbeleid politiek Rusland Tweede Kamerverkiezingen 2021 veiligheid verkiezingen veteranen visie
©J Defensie Platform | Ontwerp: Krant WordPress thema