Ga naar de inhoud

Defensie Platform

Nieuws, opinie en achtergronden over de krijgsmacht

Menu
  • Home
  • Nieuws
  • Opinie
  • Brieven aan minister
  • Over
Menu

Venezuela breidt defensie luchtruim uit naar Antillen

Geplaatst op 20 februari 2015

Venezuela heeft het recht zich te verdedigen boven het luchtruim van de Nederlandse Antillen. Dat zegt president Maduro van Venezuela. Hij zegt ook de autoriteiten in Den haag te hebben ingelicht, maar dat is niet bevestigd.

Maduro zei in een toespraak op TV dat zijn land de defensieve zones uitbreid naar de Benedenwindse eilanden en Sint Maarten. Dat zou nodig zijn nadat er vorige maand een staatsgreep in Venezuela werd verijdeld.
Eind juli vorig jaar dreigde Maduro al met een inval van Aruba, als een drugscrimineel – en vertrouweling van Maduro – niet werd vrijgelaten. Er lagen toen al vier oorlogsbodems van Venezuela voor de kust van Aruba.

Geef een reactie Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Tags

arbeidsvoorwaarden begroting beleid bezuinigingen brief aan minister budget cao coalition for defense defensie defensiebegroting defensiepersoneel Eduard van Brakel europa f16 featured geld geopolitiek Hennis interview investeringen Korps Mariniers krijgsmacht landmacht leiderschap luchtmacht marine mariniers materieel militair militairen minister missie navo NAVO-norm nieuws opinie personeel personeelsbeleid politiek Rusland Tweede Kamerverkiezingen 2021 veiligheid verkiezingen veteranen visie
©J Defensie Platform | Ontwerp: Krant WordPress thema